ACCUD 522-05586-2T INDIVIDUAL PIN GAUGE, CARBIDE 5.586mm / accuracy ±1μm
Product description : Supplied diameter from 0.3 to 30mm, Accuracy:±1μm (range:0.3-13mm);… Read more
In stock 0 PCS
At the manufacturer 0 PCS
Order number: 522-05586-2T
Unable to order, purchase possible after login
Product description
Product description :
  • Supplied diameter from 0.3 to 30mm,
  • Accuracy:±1μm (range:0.3-13mm); ±2μm (range:13-30mm)
  • Carbide material
  • Hardness HRC85-89
  • Length 50mm